Сплата послуг «муніципальна няня»: як проводити оплату
15.08.2019 | 08:02
Які саме документи та за якими типовими формами підтверджують оплату за послуги «Муніципальна няня»? Я звернулась за отриманням такої послуги до Ізмаїльського підрозділу УП та СЗН, надала всі необхідні папери, але коли справа дійшла до документів, які підтверджують факт оплати самої послуги, мені відповіли, що це може бути лише виписка з банківської установи. У постанові КМУ від 30.01.19 р. № 68 чітко написано: чеки, розрахункові квитанції, виписки з банківського рахунку тощо. Мені зручно розраховуватись готівкою, а від моєї няні вимагають відкрити розрахунковий рахунок. Я написала листа до Мінсоцполітики, відповідь була, що однаково потрібні лише банківські виписки. Допоможіть розібратись.

Ви маєте слушність.

Механізм відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» визначено Порядком відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня», затвердженим постановою КМУ від 30.01.19 р. № 68 (далі — Порядок № 68).

Так, відповідно до п. 7 Порядку № 68 для отримання компенсації послуги «муніципальна няня» отримувач цієї послуги протягом місяця після укладення договору подає місцевому структурному підрозділу з питань соцзахисту населення за місцем свого проживання заяву та документи/відомості в паперовій або електронній формі, зазначені в пунктах 8 і 9 цього Порядку. З-поміж таких у абз. 5 п. 8 Порядку № 68 названо документи, що підтверджують витрати на оплату послуги «муніципальна няня» (чек, розрахункова квитанція, виписка з банківського рахунка).

Порядок № 68 не встановлює єдиного можливого документального підтвердження витрат на оплату послуг. 

Тому дії вашого територіально органу соцзахисту населення, а також роз’яснення Мінсоцполітики не відповідають нормам чинного законодавства. Таке роз’яснення звужує права споживача/отримувача послуги «муніципальна няня», що є неконституційним.

В абз. 5 п. 8 Порядку № 68 по суті йдеться про розрахункові документи. 

Відповідно до абз. 17 ст. 2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.95 р. № 265/95-ВР (далі — Закон про РРО) розрахунковий документ — це документ установленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі-продажу іноземної валюти, надрукований у випадках, передбачених цим Законом, і зареєстрованим у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій або заповнений вручну.

При цьому форма та зміст розрахункових документів у контексті Закону про РРО (для підтвердження факту надання послуг та отримання оплати) регламентовано Положенням про форму та зміст розрахункових документів, затвердженим наказом Мінфіну України від 21.01.16 р. № 13.

Зокрема, цим Положенням установлено обов’язкові реквізити різного виду фіскальних чеків, розрахункової квитанції, спрощеної розрахункової квитанції.

Де-юре банківська виписка — не розрахунковий документ. Це своєрідний реєстр платіжних доручень, акцептованих (прийнятих до виконання/оплати) банком. Банківська виписка — це лише засіб інформування банком своїх клієнтів про рух коштів на їхніх рахунках. В Узагальнюючій податковій консультації щодо використання банківських виписок як первинних документів, затвердженій наказом ДПСУ від 05.07.12 р. № 583, податківці зазначали, що, на їхню думку, виписка з особового рахунку клієнта банку може слугувати документом, що підтверджує витрати на оплату банківських послуг з розрахунково-касового обслуговування, за умови зазначення в ній інформації про надання банком таких послуг, сум операцій та заповнення обов’язкових реквізитів.

Документом, що підтверджує оплату в безготівковій формі, є платіжне доручення.

Платіжне доручення — розрахунковий документ, який містить доручення платника банку здійснити переказ визначеної в ньому суми зі свого рахунку на рахунок отримувача (п. 1.30 ст. 1 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» від 05.04.01 р. № 2346-III).

Але ніхто (ані продавець/постачальник, ані ДФС, ані будь-хто інший) не мають права нав’язувати споживачам спосіб та форму (готівкою чи безготівково) розрахунків.

Відповідно до ч. 2 ст. 17 Закону України «Про захист прав споживачів» від 12.05.91 р. № 1023-XII: 

— споживач має право на вільний вибір товарів і послуг у зручний для нього час та на вільне використання електронних платіжних засобів з урахуванням режиму роботи та обов'язкових для продавця (виконавця) форм (видів) розрахунків, установлених законодавством України;

— продавець (виконавець) зобов'язаний усіляко сприяти споживачеві у вільному виборі продукції та форм її оплати;

— забороняється примушувати споживача придбавати продукцію неналежної якості або непотрібного йому асортименту, у будь-який спосіб обмежувати використання ним електронних платіжних засобів, якщо відповідно до законодавства продавець (виконавець) зобов'язаний приймати їх до сплати.

Таким чином, якщо надавач послуги «муніципальна няня» не використовує РРО та не має банківського (карткового) рахунку, він має право оформлювати готівкові розрахунки із замовником послуги шляхом виписки розрахункової квитанції. Цього документа достатньо для підтвердження витрат на оплату послуги «муніципальна няня» відповідно до абз. 5 п. 8 Порядку № 68.

Крім того, вам може бути цікавим і корисним наш коментар до Порядку № 68 у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 17 за 2091 рік на стор. 23.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати