Сплата земельного податку при наданні приміщення в оренду
Як розподілити землю між орендарями? Зараз 60 орендарів, але 5 приміщень порожні, як це відобразити в договорі? Якщо хтось з орендарів відмовляється від оренди, то земля вважається не використаною у госпдіяльності? Як бути із землею під складськими приміщеннями, які зараз не здані в оренду? Чи потрібно платити податок на землю?    

1. У договорах з орендарями слід чітко зазначати площу приміщень (площу землі), які вони орендують.

2. Згідно з пп. 297.1 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) платники єдиного податку звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності, зокрема, з податку на майно (в частині земельного податку), крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються платниками єдиного податку першої — третьої груп для провадження господарської діяльності.

Відповідно до ч. 2 ст. 792 Цивільного кодексу України відносини щодо найму (оренди) земельної ділянки регулюються законом. Зокрема, згідно зі  ст. 1 Закону України «Про оренду землі» від 06.10.98 р. № 161-XIV (далі — Закон № 161) договір оренди землі укладається в письмовій формі та за бажанням однієї із сторін може бути посвідчений нотаріально. Цією самою статтею передбачено запровадження типового договору оренди землі, форму якого затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.04 р. № 220. Крім того, ст. 6 Закону № 161 установлено, що право оренди земельної ділянки підлягає державній реєстрації відповідно до закону.

Звільнення від сплати земельного податку за пп. 4 п. 297.1 ПКУ можливе лише в разі використання платниками єдиного податку першої — третьої груп земельних ділянок для провадження господарської діяльності. Підтвердженням такого використання є укладені відповідно до вимог чинного законодавства договори оренди нерухомого майна (будівель, споруд, земельних ділянок), які спрямовані на отримання доходу (пп. 14.1.36 ПКУ).

Додатково зазначимо, що відповідно до постанови Верховного Суду України від 24.11.15 р. № 826/14703/13-а щодо особливостей реалізації платниками єдиного податку права на звільнення від сплати земельного податку, у разі надання зазначеного нерухомого майна в оренду іншим суб'єктам господарювання платник єдиного податку звільняється від сплати земельного податку під цим майном лише за наявності укладеної і зареєстрованої відповідно до законодавства цивільно-правової угоди оренди земельної ділянки (як окремої, так і разом із наданням в оренду нерухомого майна), що є підтвердженням факту використання земельної ділянки у господарській діяльності товариства.

Враховуючи вищезазначене, за землю, яка на цей момент не здається в оренду, слід сплачувати земельний податок.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені
response events!

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати