Суборенда приміщення: кому належатиме прибуток
29.07.2019 | 08:09
Чи може підприємство надавати в оренду іншому підприємству приміщення, яке воно орендує у фізичної особи? Кому належатиме прибуток — підприємству чи фізичній особі — власнику приміщення?

Так, може. В описаній ситуації підприємство, яке орендує приміщення у фізособи, у відносинах подальшого здавання в оренду цього приміщення іншому підприємству, виступатиме суборендодавцем. Тобто подальше надання підприємством в оренду приміщення іншому підприємству належить оформити договором суборенди.

Водночас фінансові результати від орендних відносин мають визначатися (відповідно, й обліковуватися) окремо за договором оренди між підприємством та фізособою (умовно — договір 1) та підприємством та іншим підприємством (умовно — договір 2). Тобто орендна плата, яку підприємство сплачує на користь фізособи в рамках договору 1, є доходом фізособи, а та орендна плата, яку підприємство отримує від іншого підприємства в рамках договору 2, є доходом цього підприємства.

Крім того, виходячи з принципу економічної доцільності та розумної ділової мети, а також визначення самого поняття «підприємництво», яке передбачає діяльність з метою отримання прибутку, у відносинах в рамках договору 2 підприємству-суборендарю варто встановлювати орендну плату на рівні, вищому за собівартість оренди (тобто «вхідна» орендна плата, яку підприємство сплачує фізособі-орендодавцю в рамках договору 1). Інакше кажучи, ціноутворення орендодавця має базуватися на включенні до вартості своїх орендних послуг не лише собівартості цих послуг, а й націнки, яка б відповідала очікуваному рівню прибутковості відповідно до норм П(С)БО 16 «Витрати» та П(С)БО 15 «Дохід».

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати