Сума пільги з ПДВ має від’ємне значення: як скласти звіт
19.10.2017 | 11:28
191 0 ПДВ
Наше підприємство здійснює оптову торгівлю вугіллям і користується вугільною пільгою. Під час розрахунку суми пільги для звіту про пільги іноді отримуємо від’ємний результат. Як у такому разі його заповнювати?

Відповідь: Якщо алгоритм розрахунку суми ПДВ, не сплаченої до державного бюджету, застосовано правильно, від’ємне значення виникати не повинно. Це підтверджують і контролери (див. роз’яснення ДФСУ за посиланням http://kyiv.sfs.gov.ua/okremi-storinki/arhiv1/print-144832.html в категорії 101.26 Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу).

Це пов’язано з тим, що суми пільги розраховують за принципом: від  обсягів операцій із постачання товарів (послуг), оподаткування яких відбулося з врахуванням пільгових режимів, віднімають обсяг операцій із придбання товарів (послуг), які використано в цих пільгових операціях, незалежно від звітного податкового періоду їх придбання. Аналогічний механізм закладено для визначення пільг із ПДВ у разі здійснення операцій, звільнених від оподаткування (п. 2 підрозд. 1 розд. ІІ Порядку визначення сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг за операціями, які здійснюються на митній території України, затвердженого наказом ДПАУ від 29.03.11 р. № 167).

 

Тобто для розрахунку суми пільги вам слід відібрати лише ті витрати (з ПДВ чи без ПДВ), які можна співвіднести зі здійсненими у звітному періоді звільненими постачаннями. На жаль, декларація з ПДВ тут не може бути достовірним джерелом інформації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати