Торгові точки з РРО: чи потрібна їм касова книга
10.07.2018 | 10:50
На нашому підприємстві є кілька торгових точок. На кожній з них установлено касовий апарат. Чи потрібно кожній торговельній точці вести касову книгу або досить однієї на все підприємство?

Відповідь: Відповідь залежатиме від того, як структурні підрозділи інкасують виторг. Розглянемо всі варіанти.

Як відомо, виторг слід щодня (у день надходження) оприбутковувати (п. 11 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.17 р. № 148, далі — Положення про касові операції). На сьогодні єдиним регістром, у якому можна оприбуткувати виторг, є касова книга (абз. 2 п. 11 Положення про касові операції). Тому питання про наявність касової книги в підрозділі вирішують так.

Якщо торговельна точка здає виторг у головну касу щодня у повному обсязі в день її надходження (тобто сьогодні одержали від клієнтів і сьогодні ж повну суму передали), то касова книга не потрібна. Досить запису в касовій книзі підрозділу. Не встигаєте в точно призначений день (наприклад, графіки роботи не збігаються)? Тоді подбайте про наявність касової книги в кожній торговельній точці.

Якщо ж торговельні точки інкасують виторг самостійно (через банківських інкасаторів або програмно-технічні комплекси самообслуговування), то без касової книги на підрозділі не обійтися. Адже саме запис у ній підтверджуватиме факт оприбуткування денного виторгу.

 

 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі (1)

  • Але є чіткий абзац пункту 11, другого розділу :Оприбуткуванням готівки в касах відокремлених підрозділів установ/підприємств, а також у касах фізичних осіб - підприємців, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням РРО та/або КОРО без ведення касової книги, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень на підставі даних розрахункових документів шляхом формування та друку фіскальних звітних чеків і їх підклеювання до відповідних сторінок КОРО / занесення даних розрахункових квитанцій до КОРО.
    Пункт 29 3) примірник супровідної відомості до сумки з готівковою виручкою (готівкою), засвідчений підписом та відбитком печатки інкасатора-збирача;

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати