Товар, переданий на зберігання, не повертають: коли нараховувати ПДВ
22.02.2019 | 08:50
298 0 ПДВ
Коли слід нарахувати податкові зобов'язання з ПДВ, якщо зберігач, з яким укладено договір зберігання, не віддає товари й при цьому не визнає факту їх знищення або порушення умов зберігання?

Відповідь: Податківці вважають, що в разі, коли після спливу строку зберігання, установленого договором, зберігач не повертає ТМЦ, поклажедавцеві слід уважати такі ТМЦ поставленими. У такому випадку ПДВ нараховують за п. 185.1 Податкового кодексу України (далі — ПКУ), а базу обкладення ПДВ установлюють згідно з п. 188.1 ПКУ. Тобто вона має бути не нижче від ціни придбання або звичайної ціни (для самостійно виготовлених товарів) чи залишкової балансової вартості (якщо зберігали необоротні активи).

Такий висновок наведено в ІПК ДФСУ від 12.11.18 р. № 4793/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.
Водночас поклажедавцеві не потрібно двічі обкладати таку операцію ПДВ. Нараховувати компенсуючі податкові зобов'язання за п. 198.5 ПКУ поклажедавцеві не потрібно. Деталі — у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 1 за 2019 р. на стор. 46.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».
У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати