Трудова книжка без запису про звільнення: приймаємо на роботу переселенця
13.05.2019 | 08:58
На підприємство прийшов працевлаштовуватися чоловік, який переїхав до Києва з Донецької області. Але в його трудовій книжці немає запису про звільнення з попереднього місця роботи — лише запис про приймання на роботу.
Чи можна прийняти на роботу такого працівника? Чи має він якось звільнятися з попереднього місця роботи, якщо воно розташоване на окупованій території?

Відповідь:  Як діяти в такому разі, роз'яснило Мінсоцполітики України в листі від 02.03.16 р. № 60/06/186-16. Відомство зазначило: якщо неможливо припинити трудові відносини в порядку, встановленому законодавством про працю, їх припиняють в судовому порядку.

Після отримання позитивного рішення суду людина надає роботодавцю копію цього рішення разом із трудовою книжкою. Це буде підставою для прийняття її на основне місце роботи.
А допоки питання про припинення дії трудового договору вирішуватиметься судом, можна прийняти цього працівника на роботу за сумісництвом.
Детальніше про приймання на роботу та оформлення трудової книжки у такій ситуації читайте у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 113 за 2018 рік на стор. 13.
А як в подальшому оформити сумісника на основне місце роботи, ми розповідали в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 15 за 2018 рік на стор. 57 та № 83 за 2017 рік на стор. 28.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».
У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати