Тривалість роботи за 6-денного робочого тижня
Скільки має тривати робочий час за 6-денного робочого тижня? Як належно оформити табель обліку робочого часу?

Відповідь: Тривалість робочого часу працівників за 6-денного робочого тижня — не більше ніж 40 годин на тиждень (ст. 50 Кодексу законів про працю, далі — КЗпП). Однак існують обмеження для деяких категорій працівників, яким установлюють скорочений робочий час, а саме: працівникам віком від 16 до 18 років і тим, хто зайнятий на роботах зі шкідливими умовами праці, — не більше ніж 36 годин, а також особам віком від 15 до 16 років (учням віком 14—15 років, які працюють у період канікул) — 24 години на тиждень.

Спираючись на тижневу норму (загальну або за скороченої тривалості робочого часу), вам слід самостійно визначити тривалість робочого часу для кожного робочого дня з огляду на те, що робочий день не може перевищувати 7 годин за 40-годинного робочого тижня, 6 годин у разі 36-годинного тижня, 4 годин — за 24-годинного тижня (ст. 52 КЗпП). Наприклад, тривалість робочих днів у разі 40-годинного робочого тижня може бути такою: з понеділка по п’ятницю — 7 годин та в суботу — 5 годин. Також положення про 6-денний робочий тиждень має бути зафіксовано в колдоговорі та Правилах внутрішнього трудового розпорядку.

Зауважимо, що законодавство не встановлює додаткових обмежень для тривалості робочого дня в суботу.

Ви можете самостійно ухвалити рішення, чи застосовувати форму Табеля обліку робочого часу, затверджену наказом Держкомстату України від 05.12.08 р. № 489 (далі — форма № П-5), а чи скористатися іншою формою. Усе тому, що згаданого наказу не зареєстровано в Мін’юсті, що дає підстави розглядати його як рекомендаційний. 

 

Тож якщо ви використовуєте форму № П-5 для фіксації годин, передбачених колективним договором, слід застосовувати код «Р» або «01». Окрім того, установлення працівникам скороченого робочого часу (ст. 51 КЗпП) або меншої тривалості робочого часу (ст. 50 КЗпП) не позначається на кодуванні в табелі. Водночас у рядку для ведення обліку годин роботи слід проставляти фактичну кількість відпрацьованих годин. 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати