У підприємства 15 працівників: чи можна не створювати резерву відпусток
Підприємство за рік має товарооборот 10 млн грн. При цьому середня чисельність працівників — 15 осіб. Чи можна не створювати резерву відпусток? Чи можуть контролери «зняти» витрати з нарахування відпускних у такому разі?

Відповідь: У цьому випадку потрібно створювати резерв відпусток. Пояснимо.

Створення резерву відпусток — обов'язок підприємств, які мають найманих працівників. Не створювати резерву відпусток можуть лише:

  • суб'єкти малого підприємництва — юрособи, котрі ведуть спрощений бухоблік доходів та витрат;
  • суб'єкти малого підприємництва — юрособи, що відповідають критеріям мікропідприємництва.

Згідно з п. 3 ст. 55 Господарського Кодексу України до суб'єктів мікропідприємництва зараховуємо юросіб, у яких середня кількість працівників за звітний період (календарний рік) не перевищує 10 осіб та річний дохід від будь-якої діяльності не перевищує суму, еквівалентну 2 мільйонам євро й визначену за середньорічним курсом НБУ.

Отже, оскільки підприємство не є суб'єктом мікропідприємництва, то йому потрібно створювати резерв відпусток. Детальніше — у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 40 за 2017 рік, на стор. 64.

 

Якщо підприємство в поточному звітному році буде нараховувати працівникам відпускні за «невідгуляні» відпустки за попередні роки (а також буде виплачувати компенсацію звільненим працівникам), то в такому разі можливе завищення у 2017 році витрат у бухобліку, а відповідно, й обліку з податку на прибуток. Тобто в описаному випадку в контролерів формально будуть підстави в прибутково-податковому обліку зняти «відпускно-перехідні» витрати. Розлого цю ситуацію ми розглядали в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 105 за 2016 р. на стор. 7.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати