У податковій накладній номенклатура постачання відрізняється від тої, яку зазначено в акті
16.06.2017 | 14:34
Наше підприємство орендує приміщення в торговому центрі, договір оренди укладено на 35 місяців (у 2014 р.). Щомісяця постачальник надає акти виконаних робіт із найменуванням послуг «Оренда нежитлового приміщення за лютий 2017 р.» (щоразу зазначаючи відповідний місяць), а податкову накладну складає та реєструє з номенклатурою «Оренда нежитлового приміщення» без уточнення місяця.
Чи є підстави для невизнання податкового кредиту для нашого підприємства через ці розбіжності в первинному документі та податковій накладній?

Відповідь: Як відомо, податкову накладну формують на підставі первинних документів. Тому її реквізити повинні відповідати реквізитам, що фігурують у первинних документах. Так, у категорії 101.17 Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу податківці пояснили: «На всіх етапах постачання товарів/послуг до кінцевого споживача, у тому числі імпортованих чи підакцизних товарів, у графі 2 «Номенклатура товарів/послуг продавця» податкової накладної продавець повинен зазначати дані, які відповідають документам, що підтверджують їх придбання таким продавцем». Тобто в графі 2 податкової накладної запис повинен повторювати той, що містить акт (із зазначенням місяця).

 

До того ж номенклатура товарів/послуг є обов'язковим реквізитом податкової накладної (пп. «е» п. 201.1 Податкового кодексу України (далі — ПКУ). Але в останньому абзаці п. 201.10 ПКУ сказано: «Податкова накладна, що містить помилки в реквізитах, визначених пунктом 201.1 цієї статті (окрім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов'язань, є підставою для віднесення покупцем сум податку до податкового кредиту» (діє до 01.07.17 р.). Узагалі ця норма в деяких випадках захистить покупця, орендаря. Але щоб уникнути проблем із податківцями, краще врегулювати з орендодавцем оформлення ним податкових накладних.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати