У працівниці троє дітей, одного з яких зареєстровано без батька: яку соцпільгу давати
У працівниці троє дітей до 18 років, старшу дитину зареєстровано без батька, а двох дітей зареєстровано із зазначенням батька. Яку соцпільгу обрати в такому випадку?

Відповідь: Величина соцпільги залежить від того, заміжня ваша співробітниця чи ні.

Якщо працівниця наразі перебуває у шлюбі, то їй можна надавати соцпільгу в розмірі 100% від звичайної пільги (у 2017 р. — 800 грн) у розрахунку на кожну дитину до 18-річного віку на підставі пп. 169.1.2 Податкового кодексу України (далі — ПКУ). Так, якщо в неї троє дітей до 18 років, то розмір соцпільги — 2400 грн (800 грн х 3), а граничний розмір зарплати, за якого можна надавати пільгу, — 6720 грн (2240 грн х 3). При цьому не має значення, що когось із її дітей зареєстровано без батька. Як і не має значення, є її чоловік батьком для когось із її дітей чи ні.

 

А якщо ваша працівниця не перебуває у шлюбі, зареєстрованому згідно із законом, то її вважають одинокою матір’ю (пп. 1 п. 5 Порядку подання документів для застосування податкової соціальної пільги, затвердженого постановою КМУ від 29.12.10 р. № 1227). А отже, має право на більший розмір соцпільги — 150% від загальної пільги в розрахунку на кожну дитину до 18 років згідно з пп. «а» пп. 169.1.3 ПКУ (тобто у  2017 р. — 1200 грн на кожну дитину). І якщо троє дітей до 18 років, то сума такої соцпільги — 3600 грн (1200 грн х 3), грачиний розмір зарплати для надання пільги — 6720 грн. І знову-таки неважливо, зареєстровано дітей на батька чи ні, адже це не впливає на статус «одинока матір» для застосування соцпільг.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати