У прибутківця був дохід менше 20 млн грн - як правильно відмовитись вид коригувань
05.07.2018 | 16:40
Якщо підприємство отримало за рік дохід менше 20 млн грн, то як проставити відмітку про відмову від проведення коригувань? Чи потрібно її проставляти кожен наступний рік?

Відповідь: В основній частині декларації слід зробити позначку про прийняте безкоригувальне рішення в полі «Наявність рішення». А в полі «Прийнято рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на всі різниці», на думку митарів  (див. відповідь у категорії 102.23.02 ЗІР), слід зазначити номер та дату розпорядчого документа підприємства, на підставі якого прийнято таке рішення.

За пп. 134.1.1 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) про прийняте рішення платник податку зазначає в декларації лише за перший рік у безперервній сукупності років, коли виконується 20-мільйонний критерій. А в подальші роки він просто притримується прийнятого раніше рішення. Тому, виходячи з положень ПКУ, дублювати цю позначку з року в рік не потрібно.

Але митарі в згаданій відповіді в категорії 102.23.02 ЗІР зазначили: якщо в наступних звітних періодах такий платник використовує право на незастосування коригувань фінрезультату до оподаткування, то в деклараціях продовжує проставляти відповідну позначку із зазначенням номера та дати розпорядчого документа підприємства, прийнятого за перший рік.

Напевно, з наявністю цієї відмітки митарям просто зручніше орієнтуватися в показниках під час обробки звітності. Тож цілком можна продовжувати зазначати в декларації відмітку про безкоригувальний режим (із реквізитами наказу, прийнятого за перший рік). Але така вимога контролерів абсолютно законодавчо не обґрунтована. Тому якщо ви не проставляли цю позначку в декларації за 2016 рік і не проставите її в деці за 2017 рік, будь-які можливі претензії фіскалів із цього приводу будуть неправомірними.

Якщо ж ви раптом перетнете 20-мільйонну позначку, то повинні будете проводити в такій звітності податкові коригування. Окремих повідомлень про це в декларації робити не потрібно.

Детальніше про це читайте в нашій газеті № 8 за 2018 рік на стор. 32.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати