У трудовій книжці недозаповнено титульний аркуш: як діяти роботодавцеві
Допоможіть, будь ласка, у такій ситуації. На титульному аркуші трудової книжки нашого працівника відсутня печатка і ПІБ особи, яка її заповнила. Книжку заводили ще у вересні 1975 р. Нині училище, де її заповнювали вперше, ліквідовано. Зараз працівник збирається вийти на пенсію.
Тож постає запитання: як правильно вчинити в такому разі?У Пенсійному фонді радять поставити на титульному аркуші печатку з останнього місця роботи. Чи буде це правильним?

Відповідь: Норми законодавства, а саме Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.93 р. № 58 (далі — Інструкція № 58) , прямо не передбачають порядку дій для виправлення подібної ситуації. Тут варто розглядати два варіанти дій.

Перший. У п. 2.8 цієї Інструкції йдеться про те, що в разі ліквідації підприємства, яке зробило неправильний або неточний запис, відповідну помітку робить правонаступник і засвідчує печаткою, а за його відсутності — організація вищого рівня, якій було підпорядковане підприємство. Якщо ж такої організації немає, це робить облархів, держархів м. Києва, держархів м. Севастополя і держархів при Раді Міністрів
Криму.
Другий. Спробувати виправити ситуацію за аналогією з виправленням відомостей про прізвище на титульній сторінці, що передбачено п. 2.13 Інструкції № 58. А саме — проставити підпис відповідального працівника роботодавця з поточного місця роботи та завірити його печаткою вашого підприємства. Схоже, саме цей спосіб і радять спеціалісти ПФУ.
Про підводні камені обох варіантів читайте в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 61 за 2018 рік, стор. 13.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».
У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати