У звіті з ЄСВ cередній заробіток призваних до війська працівників фіксуйте з кодом «47»

Ні для кого не новина, що з 2016 року потрібно нарахувати єдиний внесок (у загальному випадку ставка — 22%) на виплати за рахунок коштів роботодавців середнього заробітку працівникам, призваним на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятим на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує нацбезпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та/або введення воєнного стану. Таким чином, середній заробіток, який нараховують працівнику, що став на захист Вітчизни, нічим не відрізняється від середнього заробітку, який нараховують за час відрядження, підвищення кваліфікації тощо. Однак це лише на перший погляд, бо насправді ж ситуація реалізується у відмінній формі.

Нещодавно оновлений Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом Мінфіну України від 14.04.15 р. № 435, передбачив: зазначені виплати слід фіксувати в таблиці 6 Звіту з ЄСВ із кодом категорії застрахованої особи «47» (реквізит 9).

Нагадаємо: вперше роботодавці подають Звіт із ЄСВ за оновленою формою (наказ Мінфіну України від 11.04.16 р. № 441) уже в найближчі дні — за червень 2016 р., тобто до 20.07.16 р. уключно.

Отже, середній заробіток працівника за час військової служби потрібно показувати в таблиці 6 Звіту з ЄСВ окремим рядком із кодом «47» у реквізиті 9.

У газеті «Все про бухгалтерський облік» № 54 за 2016 р. (стор. 19) та № 58 за 2016 р. (стор. 30) з технічних причин зазначено неправильний код категорії застрахованої особи. Тому під час відображення у Звіті з ЄСВ середнього заробітку призваних на військову службу (строкову чи за мобілізацію) працівників фіксуйте в таблиці 6 Звіту з ЄСВ із кодом категорії застрахованої особи «47» (реквізит 9). Щиро перепрошуємо за допущену неточність.
Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати