У звіті з ЄСВ більша сума, ніж за даними бухобліку: як виправити помилку
05.12.2018 | 08:40
Під час оформлення на роботу та перевірки стану бухобліку за останні роки мною було виявлено помилку у Звіті в ЄСВ за липень 2017 р. У таблицях 1 та 6 Звіту за цей місяць була помилково відображена зарплата — на 40 грн більше ніж фактично нарахована (помилка стосувалася одного працівника).
Чи можна виправити таку помилку зараз і якщо так, то яким чином?

Відповідь: Помилку однозначно потрібно виправити.
У такому разі всі виправлення робимо вже у Звіті з ЄСВ за місяць, в якому виявлено помилку (наприклад, у Звіті за квітень 2018 р.). Для цього до таблиці 6, окрім рядка із зарплатою працівника за квітень, потрібно включити рядок із зайво відображеною липневою зарплатою — із кодом типу нарахувань «3» у реквізиті 10.

Це дозволить прибрати зайву суму зарплати, яку помилково включили до Звіту з ЄСВ, та суму зайво нарахованого єдиного внеску. І хоча в цьому випадку не йдеться про суму зарплати (доходу), яку нараховано та відображено у бухоблікових регістрах і на яку страхувальником самостійно зменшено зайво нараховану суму єдиного внеску (адже як такого нарахування не було), упевнені, слід використовувати саме цей код типу нарахувань. Усе тому, що іншого варіанта виправлення подібних огріхів у звітності Порядок № 435 не містить. У реквізиті 11 потрібно буде зазначити місяць, за який виправляєте помилку — «07.2017».
Докладніше це запитання було розглянуто в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 38 за 2018 рік, на стор. 24.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».
У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати