Валютний виторг за винятком банківських комісійних: чи є порушення
Наше підприємство експортує свою продукцію в Німеччину. Наш замовник оплачує за вироби згідно інвойсу, але з 2018 р. чомусь оплати стали приходити за винятком комісії банку. Ми зверталися в наш обслуговуючий банк, нам сказали, що це комісія транзитного банку в Німеччині. Сума несуттєва, якщо оплата до 10000 євро, то знімають комісію 2 євро, якщо понад 10000 євро, то 3,5 євро, гроші в Україну надходять уже за винятком комісії. Хотілося б довідатися, загрожує нам це якимись санкціями як недоплата від замовника-нерезидента чи ні?

Відповідь: Якщо в наведеній вами ситуації оплату банківської комісії за рахунок вашого підприємства передбачено в зовнішньоекономічному контракті з нерезидентом, то зменшення валютного виторгу на суму такої комісії не буде вважатися порушенням.

Згідно пп. «е» п. 1.9 Інструкції про порядок здійснення контролю над експортними, імпортними операціями, затвердженої постановою Правління НБУ від 24.03.99 г. № 136, припустиме зменшення валютного виторгу, якщо здійснюється оплата резидентом комісійної винагороди, утриманого банком-нерезидентом, якщо оплата такої винагороди передбачена експортними договорами й підтверджена банківським документом або підтверджена відповідним банківським документом. Таке підтвердження не потрібно, якщо оплату комісійної винагороди передбачено контрактом і по кожному окремому платежу за таким договором не перевищує 50 євро, або еквівалент цієї суми в іншій інвалюті.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».
У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати