Вартість матеріалів включено до вартості послуг: як їх не включати до податкової накладної
20.05.2019 | 08:20
Підприємство займається підключенням до мережі Інтернет. При цьому для монтажу використовує матеріали, придбані у постачальників (кабелі, роз’єми тощо). Якщо зазначити у предметі договору такі фрази: оператор приймає на себе зобов’язання з надання послуг з підключення до мережі Інтернет; вартість матеріалів включено до вартості послуг з підключення; вартість послуг та перелік витрачених матеріалів наведено в специфікації, яка є невід’ємною частиною договору. Чи можна в акті виконаних робіт і у податковій накладній написати у номенклатурі однією фразою: підключення до мережі Інтернет, зафіксувати код послуги 61.10, не розшифровувати матеріали? І лише у специфікації (додатку до договору) наводити повний перелік матеріалів і робіт. У специфікації наведено перелік матеріалів за собівартістю (ціною придбання) і вартість робіт з підключенню. Як правильно оформити документи, щоб не перелічувати матеріали у податковій накладній?

Так, якщо в описаній ситуації в предметі договору про надання послуг з підключення до мережі Інтернет зазначити запропонованого вами змісту фразу («оператор приймає на себе зобов’язання з надання послуг з підключенню до мережі Інтернет. Вартість матеріалів включено до вартості послуг з підключення. Вартість послуг та перелік витрачених матеріалів наведено в специфікації, яка є невід’ємною частиною до договору»), то в акті виконаних робіт і податковій накладній номенклатура постачання буде лише «послугова», тобто «підключення до мережі Інтернет», і код послуги — «61.10».

Тобто розшифровувати повний перелік матеріалів і робіт в акті та ПН не потрібно.

На користь цього свідчить ІПК ДФСУ від 01.02.18 р. №398/6/99-99-15-03-02-15/ІПК, де зазначено: продавець при постачанні послуг з використанням матеріалів, що застосовуються у процесі виконання таких послуг, складає податкові накладні з урахуванням умов цивільно-правової угоди.

Якщо цивільно-правова угода передбачає виконання робіт, а вартість матеріалів включено до вартості робіт, то у податковій накладній вказують номенклатуру та код згідно з ДКПП виконуваної роботи. Водночас номенклатуру використовуваних матеріалів та їх коди за УКТ ЗЕД у такій накладній не зазначають.

Якщо відповідно до цивільно-правової угоди відбувається постачання матеріалів/обладнання та виконання робіт з їх технічного обслуговування, то, крім переліку виконуваних робіт (з кодами послуг згідно з ДКПП), необхідно вказувати і номенклатуру використовуваних матеріалів (із зазначенням їх коду за УКТ ЗЕД).

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».

У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені
response events!

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати