Відмітки прикордонних служб в CMR: податковим витратам бути
Підкажіть, будь ласка, чи можна вважати для водіїв печатку митниці в CMR під час перетину кордону підтверджувальним документом для засвідчення фактичного перебування у відрядженні?

Відповідь: У випадку відрядження з України в іноземні держави фактичний час перебування у відрядженні визначають згідно з наказом про відрядження за наявності одного або декількох документальних доказів перебування працівника у відрядженні (відповідних первинних документів та/або будь-яких інших документів, що підтверджують фактичне перебування працівника у відрядженні: відміток прикордонних служб про перетин кордону, проїзних документів, рахунків на проживання тощо) — абз. «а» п. 16.1 р. ІІІ Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон у редакції наказу Міністерства фінансів України від 17.03.11 р. № 362 (з урахуванням змін, внесених наказом Мінфіну України від 28.07.17 р. № 669).

Додатково зазирнемо в пп. 170.9.1 Податкового кодексу України, де зазначено, що суму добових визначають у разі відрядження:

  • у межах України й країн, в'їзд громадян України на територію яких не вимагає наявності візи (дозволу на в'їзд), — згідно з наказом про відрядження й відповідно до первинних документів;
  • у країни, в'їзд громадян України на територію яких здійснюють за наявності візи (дозволу на в'їзд), — згідно з наказом про відрядження за наявності документальних доказів перебування особи у відрядженні (відміток прикордонних служб про перетин кордону, проїзних документів, рахунків на проживання та/або будь-яких інших документів, що підтверджують фактичне перебування особи у відрядженні).

Тому, на нашу думку, відмітки прикордонних служб у CMR цілком можуть бути підтвердженням перетину кордону.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати