Відмітки в CMR: чи можуть вони підтвердити перетин кордону
30.10.2017 | 09:50
Чи можна вважати для водіїв відмітки прикордонслужб у CMR документами, що підтверджують фактичне перебування у відрядженні?

Відповідь: Тут слід зазирнути в Інструкцію про службові відрядження в межах України та за кордон у редакції наказу Міністерства фінансів України від 17.03.11 р. № 362 (з урахуванням змін, внесених наказом Міністерства фінансів України від 28.07.17 р. № 669).

Там в абз. «а» п. 16.1 р. ІІІ читаємо: у разі відрядження з України до іноземних держав фактичний час перебування у відрядженні визначають відповідно до наказу про відрядження за наявності одного або декількох документальних доказів перебування працівника у відрядженні (відповідних первинних документів та/або будь-яких інших документів, що підтверджують фактичне перебування працівника у відрядженні, — відміток прикордонних служб про перетин кордону, проїзних документів, рахунків на проживання тощо).

Окрім того, у пп. 170.9.1 Податкового кодексу України сказано, що суму добових визначають у випадку відрядження:

  • у межах України й країн, в'їзд громадян України на територію яких не вимагає наявності візи (дозволу на в'їзд), — згідно з наказом про відрядження й відповідними первинними документами;
  • до країн, в'їзд громадян України на територію яких відбувається за наявності візи (дозволу на в'їзд), — згідно з наказом про відрядження за наявності документальних доказів перебування особи у відрядженні (відміток прикордонних служб про перетин кордону, проїзних документів, рахунків на проживання та/або будь-яких інших документів, що підтверджують фактичне перебування особи у відрядженні).

Тому, на нашу думку, відмітки прикордонних служб у CMR цілком можуть слугувати підтвердженням перетину кордону.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати