Відображення обліку робочого часу в табелі
Який шифр зазначати у табелі працівника, у якого написана заява на скорочений робочий тиждень, у ті дні, коли він не ходить на роботу?

Відповідь: Типова форма № П-5 Табеля обліку використання робочого часу, затверджена наказом Держкомстату України від 05.12.08 р. № 489, містить примітку, в якій сказано, що в ній наведено мінімальну кількість показників, необхідних для заповнення форм державних статистичних спостережень. За потреби форму можна доповнити іншими показниками, необхідними для обліку на підприємстві.
Водночас на підприємстві мають бути розроблені внутрішнє положення чи інструкція про ведення табеля, де належить встановити, хто і як його веде, коли, кому і куди передає, як вносять виправлення тощо. Додатком до цього положення чи інструкції має бути таблиця умовних позначень використання робочого часу, яку можна доповнити своїми позначками, потрібними підприємству для роботи, в т.ч. і щодо відображення відсутності працівника на роботі в дні, коли вони не є для нього робочими.

Яку позначку вигадати — це вже як стане фантазії. Наприклад, ВХ (вихідний) або ВЛ (вільний) тощо.
Варто також зауважити, що є такі поняття, як скорочений робочий час (ст. 51 КЗпП) і неповний робочий час (ст. 56 КЗпП).
Скорочену тривалість робочого часу встановлюють для:
1) неповнолітніх працівників (24 год на тиждень);
2) зайнятих на роботах зі шкідливими умовами праці (36 год на тиждень);
3) окремих категорій працівників (учителів, лікарів тощо).
Скорочений робочий час — це коли всі дні робочі, але тривалість робочого дня менша. Скажімо, якщо за 40-годинного робочого тижня робочий день 8 год, то за скорченої тривалості робочого часу робочий тиждень триває, наприклад 36 год, а тривалість щоденної роботи визначається правилами внутрішнього трудового розпорядку (наприклад, один день на тиждень 8 год, а в інші — 7 год).
У вашому випадку, схоже, неповний робочий час. Співробітник працює не 40 год, а, можливо, 32 год (4 дні по 8 год тощо).
Ці поняття не слід плутати, тому що за неповного робочого часу оклад виплачується пропорційно (оклад встановлено за звичайну, повну норму робочого часу — 40 год), а за скороченого — повністю (оклад встановлено за скорчену норму робочого часу — 36 год, наприклад).

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».
У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені
response events!

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати