Відображення в бухобліку операції з придбання книг
12.09.2019 | 08:01
Підприємство придбало книги вартістю 1000 грн. На якому рахунку їх  обліковувати?

Якщо підприємство виходить із того, що придбана література з огляду на часту зміну законодавства через рік буде неактуальною і, відповідно, строк її служби менше року, то логічно розглядати такі книги як МШП і під час передачі в експлуатацію списувати до витрат (зазвичай це рахунок 92). Причому незалежно від того, створена бібліотека на підприємстві чи ні. Адже такі книги не відповідають визначенню терміна «необоротні активи» (п. 3 НП(С)БО 3, строк їх експлуатації менше одного року), тому обліковувати їх на рахунку 111 не можна.

А ось коли все-таки є розуміння того, що придбані книги будуть використовуватися понад рік (наприклад, попри зміну законодавства частина інформації буде актуальною), то для «довгограючих» книг створення бібліотеки відіграє ключову роль:

— якщо на підприємстві бібліотека створена, то для обліку примірників застосовуємо рахунок 111. На цей рахунок бібліотечні фонди зараховуються незалежно від їх вартості (хоч більше, хоч менше вартісного критерію віднесення до необоротних активів, установленого в наказі про облікову політику);

— якщо бібліотеки немає, то розглядаємо придбання книг як купівлю або МНМА, або основних засобів залежно від вартості примірника і встановленого вартісного критерію. Якщо вартість книги менше критерію ОЗ — це МНМА (рахунок 112).

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати