Відповідальність за сплату податку на доходи на помилковий бюджетний рахунок
ПДФО помилково сплатили не на той бюджетний рахунок: замість районного — на міський. Які за це передбачено санкції? Чи уникнемо відповідальності, якщо напишемо листа про переведення коштів?

Відповідь: Органи ДФСУ сплату податку на неправильний (помилковий) бюджетний рахунок зазвичай трактують як порушення з відповідними наслідками у вигляді фінансових санкцій.

Про це свідчать, наприклад, листи ДФСУ від 20.11.15 р. № 24785/6/99-99-10-03-02-15 (далі — лист № 24785) та від 21.06.16 р. № 13668/6/99-99-15-02-02-15.

Стверджуючи про наявність порушення, фіскали спираються на норми Бюджетного кодексу України (далі — БКУ), зокрема частину четверту та п’яту статті 45 БКУ, а також Порядок взаємодії органів Державної казначейської служби України та органів Державної фіскальної служби України в процесі виконання державного та місцевих бюджетів за доходами та іншими надходженнями, затверджений наказом Міністерства доходів і зборів України, Міністерства фінансів України від 18.07.16 р. № 621.

У листі № 24785 ДФСУ зазначає: «Якщо платник податків неправильно заповнив реквізити платіжних документів або спрямував кошти на неправильний код бюджетної класифікації (тобто не на код, за яким повинні бути погашені податкові зобов'язання), то кошти не надійдуть до відповідного рахунку відповідного району, а отже не погаситься сума податкового зобов'язання платника податків».

Тож, найімовірніше, фіскали трактуватимуть цю помилку як порушення, а саме — як неперерахування (несплату) податку в установлений термін.

Згідно з п. 127.1 ПКУ несплата (неперерахування) податків до або під час виплати доходу тягнуть за собою накладення штрафу на податкових агентів у розмірі 25% від суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету. Ті самі дії, учинені повторно протягом 1095 днів, тягнуть штраф уже в розмірі 50% від суми податку, утретє та більше — 75% від суми податку.

Окрім того, пп. 129.1.1 ПКУ передбачено, що на суму несплаченого податкового зобов’язання нараховують пеню. У разі самостійного виправлення помилки зі сплати податку на неправильний рахунок пеню слід нараховувати лише в разі, якщо після останнього дня граничного терміну сплати податку на доходи минуло 90 календарних днів.

Гроші, зараховані на міський бюджетний рахунок, може бути повернено вам згідно зі ст. 43 ПКУ.

 

Що стосується листа про переведення коштів з одного бюджетного рахунку на інший, то такого переведення законодавством не передбачено. Хоча спробувати написати такого листа можна: як свідчить практика, іноді це приводить до позитивного результату.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати