Відпустка по догляду за дитиною до трьох років: чи можна її оформити на бабусю
03.09.2021 | 08:00
Чи можна оформити відпустку по догляду за дитиною до трьох років на бабусю? І чи буде цей період зарахований до пенсійного стажу? Бабусі 58 років, вона ще не на пенсії. Якщо на бабусю не можна, то чи можна на батька дитини? Та чи потрібно на нього оформити допомогу при народженні дитини?

Відпустку для догляду за дитиною можна оформити на бабусю чи тата.

Частиною третьою ст. 179 КЗпП визначено, що за бажанням матері або батька дитини одному з них надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з виплатою за ці періоди допомоги відповідно до законодавства.

Відпустки для догляду за дитиною, передбачені частинами третьою, четвертою та шостою цієї статті, можуть бути використані повністю або частинами також бабою, дідом чи іншими родичами дитини, які фактично здійснюють догляд за нею, або особою, яка усиновила чи взяла під опіку дитину, одним із прийомних батьків чи батьків-вихователів.

Частиною третьою ст. 18 Закону про відпустки також установлено, що ця відпустка може бути використана повністю або частинами також бабою, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною, або особою, яка усиновила чи взяла під опіку дитину, одним із прийомних батьків чи батьків-вихователів. За бажанням матері, батька дитини або осіб, зазначених у частині третій цієї статті, у період перебування їх у відпустці для догляду за дитиною вони можуть працювати на умовах неповного робочого часу або вдома.

Своєю чергою, ст. 20 Закону про відпустки встановлено, що відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається за заявою матері, батька дитини чи осіб, зазначених у частині третій ст. 18 цього Закону, повністю або частково в межах установленого періоду та оформляється наказом (розпорядженням) роботодавця.

Якщо інші родичі, які претендують на відпустку, не працюють, вони не можуть нею скористатися, бо відпустка надається працюючим особам.

Відповідно до п. 10 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого постановою КМУ від 27.12.01 р. № 1751, допомога при народженні дитини надається одному з батьків дитини, опікуну, які постійно проживають разом із дитиною, з метою створення належних умов для її повноцінного утримання та виховання.

Тобто тут варіант оформлення допомоги: або тато, або мама. При цьому це право не прив’язано до відпустки для догляду за дитиною.

Допомога при народженні дитини становить 41 280 грн і виплачується одноразово в сумі 10 320 грн, а решта суми — протягом наступних 36 місяців рівними частинами (860 грн на місяць).

Допомога при народженні дитини — це не допомога для догляду за дитиною. Остання вже не виплачується.

У разі виходу особи, на яку оформлено допомогу при народженні дитини, на роботу, у т.ч. на неповний робочий час, виплата допомоги не припиняється.

У ст. Закону про ЄСВ сказано, що ЄСВ сплачується за осіб, які доглядають за дитиною до досягнення нею трирічного віку та, відповідно до закону, отримують допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та/або при народженні дитини, усиновленні дитини.

Оскільки допомогу отримувати можуть або тато, або мама, то тільки їх перебування у відпустці даватиме право на страховий стаж.

В Інтернеті можна знайти інформацію, що коли оформлювати відпустку на діда чи бабу, допомогу слід переоформити. Але не наводяться аргументи, яким нормативним актом це передбачено. У Порядку № 1751 прямо сказано, що допомога призначається «одному з батьків дитини». Тому вважаємо, що на бабусю хоч і можна оформити відпустку для догляду, але не можна переоформити допомогу, то й страхового стажу в неї не буде.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати