Відпустка учасникам бойових дій
Учасникам бойових дій, інвалідам війни, статус яких визначено Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», надають додаткову відпустку зі збереженням заробітної плати тривалістю 14 календарних днів на рік. Чи підлягає ця відпустка грошовій компенсації під час звільнення, поділу на частини, перенесенню на наступний рік у разі невикористання в поточному році?

Чи підлягає ця відпустка продовженню (перенесенню) у разі:

1) тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої в установленому порядку;

2) виконання працівником державних або громадських обов'язків, якщо згідно з законодавством він підлягає звільненню на цей час від основної роботи із збереженням заробітної плати;

3) настання строку відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами;

4) збігу відпустки з відпусткою у зв'язку з навчанням. 

Відповідь: Відпустка учасникам бойових дій та інвалідам війни є додатковою відпусткою відповідно до ст. 162 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки).

Ця відпустка не підлягає грошовій компенсації в разі звільнення, адже її не названо серед відпусток, які слід компенсувати у випадку звільнення в разі їх невикористання (ст. 24 Закону про відпустки).

Ця відпустка не є щорічною, отже, її не переносять на наступний рік і вона не підлягає поділу на частини.

Також оскільки ця відпустка не належить до щорічних, вона не підлягає подовженню через причини, зазначені в ст. 11 Закону про відпустки: у разі тимчасової непрацездатності працівника, виконання працівником державних або громадських обов'язків, настання строку відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами та збігу відпустки з відпусткою у зв'язку з навчанням.

Додамо: додаткову відпустку учасникам бойових дій та інвалідам війни має бути використано протягом календарного року, за який її надають. У разі невикористання цієї відпустки невикористаних днів на наступний календарний рік не переносять.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати