Відпустки педагогічним і науково­педагогічним працівникам у запитаннях­відповідях
17.07.2020 | 10:13

Згідно із ч. 1 ст. 75 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) та ч. 1 ст. 6 Закону України "Про відпустки" від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (далі — Закон № 504) щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менш як 24 календарних дні. Керівним, педагогічним, науково-педагогічним працівникам освіти та науковим працівникам щорічна основна відпустка надається тривалістю до 56 календарних днів (ч. 6 ст. 6 Закону № 504).

Порядок надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам закладів, установ освіти навчальних (педагогічних) частин та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам затверджено постановою КМУ 14.04.97 р. № 346 (далі — Порядок № 346).

Щорічна основна відпустка повної тривалості в перший рік роботи надається після закінчення 6 місяців безперервної роботи в закладі. За другий та наступні роки роботи відпустка надається згідно з графіком, який затверджується роботодавцем за погодженням із виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником), і доводиться до відома всіх працівників. Складаючи графіки, зважають на особливості організації навчального процесу, особисті інтереси працівників та можливості їхнього відпочинку. Керівникам установ щорічна основна відпустка надається за погодженням із вищим органом управління.

Керівним, педагогічним, науковим і науково-педагогічним працівникам навчальних закладів та навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів щорічна основна відпустка повної тривалості в перший та наступні роки надається в період літньої вакації1 незалежно від часу прийняття їх на роботу.

Розглянемо порядок надання відпусток згаданій категорії працівників у формі запитань-відповідей.

                 <...>

Повна версія статті доступна передплатникам газети у № 66 за 2020 р. на стор. 40

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати