Відрядження або роз’їзний характер роботи
12.07.2018 | 10:55
Підприємство здає в оренду спецтехніку зі своїм екіпажем. Наказом по підприємству кожен водій закріплений за певним транспортним засобом. Як підприємству документально закріпити переміщення екіпажу за спецтехнікою в інше місто?

Відповідь: Поняття «роз'їзний характер роботи» у чинному законодавстві є досить розмитим. Мінпраці та соцполітики у листі від  27.01.08 р. № 5/13/116-08 зазначало, що «при визначенні терміна «роз'їзний характер робіт» необхідно виходити з організації (характеру) виконання (проведення) робіт. Така організація робіт передбачає виконання робіт на об'єктах, розташованих на значній відстані від місця  розташування організацій, що пов'язано з поїздками в неробочий час від місця знаходження організації (збірного пункту) до місця роботи на об'єкті і назад». Водночас Мінфін у листі від  29.04.05 р. № 31-03173-03-29/8103 наголошував, що службові поїздки працівників не вважаються відрядженням, якщо посади таких працівників потрапили до переліку посад і професій, робота за якими постійно проводиться в дорозі і має роз'їзний (пересувний) характер, який визначений у колдоговорі.

Інший випадок, коли службова поїздка може не вважатися відрядженням — це якщо відповідну норму про роз'їзний (пересувний) характер роботи передбачено трудовим договором (контрактом) між працівником і власником.

Отже, якщо у колдоговорі немає посади цього працівника у відповідному переліку або у трудовому договорі не визначено, що роботи мають роз'їзний (пересувний) характер, якщо поїздки до іншого населеного пункту для виконання робіт не є постійними, тоді службова поїздка працівника вважатиметься відрядженням.

Нагадаємо, що до відряджень відносимо службові поїздки, які відповідають таким критеріям:

— працівник їде до іншого населеного пункту;

— мета поїздки — виконання службового доручення поза місцем постійної роботи;

— поїздка має певний строк;

— зв'язок службової поїздки з основною діяльністю підприємства підтверджено документально.

Відповідно, оформлювати відрядження потрібно як зазвичай — наказом про відрядження. Перед поїздкою слід видати аванс, а після повернення водія отримати від нього звіт про використання коштів, виданих на відрядження, нарахувати добові у розмірі, установленому наказом по підприємству (якщо Ваше підприємство не є бюджетним), та облікувати інші витрати згідно з наданими документами. Місце постійної роботи — це місцезнаходження підприємства або підрозділу, робота в якому обумовлена трудовим договором (контрактом).

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати