Відрядження за кордон: як розрахувати добові
24.09.2019 | 08:15
Співробітник їде до Угорщини поїздом. Виїзд у понеділок, повернення — у вівторок за квитками. Добові розраховуються за нормами, затвердженими для відрядження за кордон?

В описаному випадку вважаємо, що добові безпечніше виплачувати за нормами, затвердженими для закордонного відрядження.

Річ у тім, що для госпрозрахункових підприємств на нормативному рівні описану ситуацію, на жаль, не врегульовано.

Інструкція № 59 для небюджетних підприємств не обов’язкова, але й вона не надає відповіді на зазначене запитання.

Тому якщо інше прямо не передбачено у внутрішньому положенні про службові відрядження на підприємстві, то в описаному випадку, на нашу думку, добові безпечніше виплачувати за нормами, затвердженими для закордонного відрядження. Позаяк у протилежному випадку контролюючі органи зможуть розцінити це як погіршення роботодавцем гарантій оплати праці найманих працівників.

Якщо у внутрішньому положенні про службові відрядження на підприємстві для такої ситуації (коли у закордонне відрядження направляються та повертаються впродовж однієї доби, але двох днів) передбачено, наприклад, що добові в такому разі виплачують за нормами, затвердженими для закордонного відрядження, але, скажімо, як за один день, то підприємство може оплачувати їх саме так.

Крім того, ураховуючи законодавчу невизначеність цієї ситуації, радимо Вам щодо порушеного питання звернутися до контролюючого органу в порядку, передбаченому ст. 52 ПКУ, за індивідуальною податковою консультацією.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені
response events!

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати