Відшкодування ПДВ за готельним рахунком
21.03.2019 | 08:55
Працівник відзвітувався за відрядження, є рахунок та фіскальний чек за проживання у готелі, наприклад, 3 дні по 300 грн. Загальна сума — 900 грн, в т.ч. ПДВ — 150,00 грн. Чи можу я відшкодувати ПДВ в сумі 150 грн без податкової накладної?

Відповідь: Згідно зі ст. 121 Кодексу законів про працю працівники мають право на відшкодування витрат та одержання інших компенсацій у зв'язку зі службовими відрядженнями.
Працівникам, які направляються у відрядження, виплачуються: добові за час перебування у відрядженні, вартість проїзду до місця призначення і назад та витрати на наймання житлового приміщення в порядку і розмірах, установлених законодавством.
Враховуючи вище наведене, обов’язок підприємства — відшкодувати працівникові всі зазнані витрати на відрядження (з урахуванням усіх сум сплаченого ПДВ під час відрядження та незалежно від наявності чи відсутності податкової накладної).

На сьогодні п. 201.11 ПКУ регулює право на формування податкового кредиту без наявності податкової накладної.
Так, згідно з п. 201.11 ПКУ підставою для нарахування сум податку, що належать до податкового кредиту без отримання податкової накладної, також є:
а) транспортний квиток, готельний рахунок або рахунок, який виставляється платникові податку за послуги зв’язку, інші послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, що містять загальну суму платежу, суму податку та податковий номер продавця, крім тих, форма яких установлена міжнародними стандартами;
б) касові чеки, що містять суму отриманих товарів/послуг, загальну суму нарахованого податку (з визначенням фіскального номера та податкового номера постачальника). При цьому з метою такого нарахування загальна сума отриманих товарів/послуг не може перевищувати 200 гривень за день (без урахування податку);
в) бухгалтерська довідка, складена відповідно до п. 36 підрозділу 2 р. XX ПКУ;
г) податкова накладна, складена платником податку відповідно до п. 208.2 ПКУ та зареєстрована в ЄРПН.
Таким чином, до податкового кредиту включаються чеки, сума отриманих товарів/послуг за кожен день перебування особи у відрядженні за якими сукупно не перевищує 200 гривень (без урахування ПДВ).

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».
У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати