Відшкодування витрат на проїзд за рахунок добових
12.02.2020 | 08:20
У посадочному документі включено вартість чаю, у внутрішньому положенні про відрядження не передбачено відшкодування за рахунок добових витрат, проте працівник написав службову записку із проханням зменшити суму добових на відрядження на вартість чаю, включеного у квитках, і додає авансовий звіт із зазначенням повної вартості квитків. Чи можемо ми зменшити йому добові витрати на вартість чаю ? Як бути з ПДВ у цьому випадку? 

На нашу думку, в аналізованому випадку не варто компенсувати працівникові вартість квитка з урахуванням чаю. Зазначений у запитанні порядок компенсації може призвести до непорозумінь із контролерами, адже затрати на чай не є частиною витрат на відрядження. 

Більш безпечніше виплатити працівнику добові в сумі 250 грн та окремо компенсувати витрати на проїзд за вирахуванням витрат на чай. До податкового кредиту з ПДВ варто включити лише ту суму ПДВ, яка не стосується чаю.

Щодо минулих періодів, то, звісно, таке помилкове компенсування витрат на чай варто виправити, але виправлення з донарахуванням ПДФО (суми там будуть незначні) може привернути зайву увагу контролерів.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати