Водій підприємства порушив правила дорожнього руху: які наслідки
13.02.2020 | 09:52

Які наслідки порушення водієм правил дорожнього руху? Чи можна компенсувати йому суму штрафу коштом підприємства та які податки доведеться сплатити в такому разі? У цій статті ми розкажемо, за яке порушення правил дорожнього руху складають протокол, а за яке — відразу виносять постанову. Як діяти водію після отримання протоколу або постанови: сплачувати чи оскаржувати? Крім того, не оминемо процес автоматичної фіксації порушень ПДР.

Почнемо з того, що за порушення правил дорожнього руху (далі — ПДР) можуть загрожувати три види відповідальності: адміністративна, кримінальна та цивільно-правова. Хочемо завважити, що кримінальну та цивільно-правову ми сьогодні не розглядатимемо.

Адміністративна відповідальність

Отже, адмінправопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або не­обережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адмінвідповідальність.

Адміністративна відповідальність за право­порушення настає, якщо воно за своїм характером не тягне за собою кримінальної. Таке визначення дає нам Кодекс України про адмінправопорушення (далі — КпАП).

Протоколи складають

Відповідно до п. 5 р. І Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адмінправопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом МВС України від 07.11.15 р. № 1395 (далі — Інструкція № 1395), поліцейські у сфері безпеки дорожнього руху складають протоколи за:

1) повторне протягом року вчинення порушення з керування водієм транспортним засобом (далі — ТЗ):

  • що має несправності системи гальмового або рульового керування;
  • який використовується для надання послуг із перевезення пасажирів, що має несправності;
  • що підлягає обов'язковому технічному контролю, але своєчасно його не пройшов;
  • не зареєстрованим або не перереєстрованим в Україні в установленому порядку (ч. 4 та ч. 7 ст. 121 КпАП);

      <...>

Повна версія статті доступна передплатникам газети у № 14 за 2020 р. на стор. 21

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати