Вплив лікарняних та ЄСВ на фінрезультат
Підприємство нараховує середню заробітну плату мобілізованим працівникам, а також ЄСВ на лікарняні, що нараховуються та виплачуються за рахунок Фонду соціального страхування. Усі ці витрати підприємство відносить до Дт 949 з бухгалтерського обліку. Чи потрібно підприємству в податковому обліку збільшувати фінансовий результат до оподаткування на суму перелічених вище витрат?

Ні, у податковому обліку збільшувати фінансовий результат до оподаткування на суму перелічених вище витрат не потрібно. Для цього підстав немає. 

Фінансовий результат до оподаткування визначається за правилами бухгалтерського обліку і коригується на суму різниць. Статтями 138 та 139 ПКУ не передбачено коригування фінансового результату на суму витрат з виплати середнього заробітку військовослужбовцям, що виплачується за ст. 119 КЗпП, та на суму ЄСВ, сплаченого із сум допомоги за загальнообов’язковим соціальним страхуванням. 

До 2016 р., коли середній заробіток військовослужбовцям, що виплачувався за ст. 119 КЗпП, компенсувався з бюджету, виникали доходи на суму компенсації з бюджету. Зараз його не компенсують, і це витрати підприємства. 

Суми податків та ЄСВ включають до витрат відповідно до П(С)БО 16 «Витрати», і як зазначалося, обмежень щодо їх врахування при обчисленні податку на прибуток не передбачено.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені
response events!

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати