Вихідні дні у відрядженні: чи платити добові?
25.01.2019 | 09:00
Робітник був у відрядженні по Україні 10 днів, у тому числі 2 вихідні. У вихідні він не працював. Чи можна не виплачувати добові за ці дні? Директор наполягає на тому, що працівник добових за вихідні не заробив, адже відпочивав.

Відповідь: Добові за дні перебування працівника у відрядженні потрібно виплачувати за всі дні, навіть за ті, коли він не працював.
Головна норма, яка регулює порядок оплати часу відрядження та компенсації понесених витрат, — це ст. 121 Кодексу законів про працю України. Нею визначено, зокрема, таке: працівникам, які направляються у відрядження, виплачують добові за час перебування у відрядженні в порядку і розмірах, встановлюваних законодавством.

Тобто добові платять не за дні роботи у відрядженні, а саме за час перебування в ньому.
Стосовно того, що працівник їх не заробив, то тут керівник переплутав поняття. Варто пояснити директорові, що добові — це витрати на харчування та фінансування інших власних потреб фізичної особи, понесені у зв'язку з відрядженням. Тож добові — це фактично суми компенсації понесених працівником у відрядженні витрат.
Більше про виплату добових за вихідні дні у відрядженні та можливі штрафи в разі їх невиплати — у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 72 за 2018 рік на стор. 12.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».
У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати