Винагорода за призове місце: чи потрібно показувати в декларації з ПДВ
17.07.2017 | 12:18
449 0 ПДВ
Наше підприємство брало участь в архітектурному конкурсі та посіло призове місце. Як винагороду одержали премію 10 тис. грн. Як правильно відобразити цю суму в декларації з ПДВ?

Відповідь: Згідно з пп. 196.1.4 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) виплата грошових виграшів (призів) і грошових винагород не є об'єктом обкладення ПДВ. 

Назва рядка 5 податкової декларації з податку на додану вартість, затвердженої наказом Мінфіну України від 28.01.16 р. № 21 (далі — декларація з ПДВ), говорить про те, що в ній відображають операції, які не є об'єктом оподаткування згідно зі ст. 196 ПКУ, а також операції з постачання послуг за межами митної території України, місце постачання яких визначено за п.п. 186.2, 186.3 ПКУ. 

Водночас назва стовпчика А р. І декларації з ПДВ свідчить про те, що в ній зазначають обсяги постачань (без ПДВ). Тому в рядку 5 декларації з ПДВ відображають лише ті операції, які є постачанням товарів або послуг відповідно до пп.пп. 14.1.185, 14.1.191 ПКУ, але при цьому вони названі в числі необ'єктних у ст. 196 ПКУ або є необ'єктними, тому що місце їх постачання перебуває поза Україною за п.п. 186.2, 186.3 ПКУ.

Оскільки одержання премії в результаті участі в конкурсі не є постачанням товарів або послуг згідно з визначенням із пп.пп. 14.1.185, 14.1.191 ПКУ, ці суми не відображають у декларації з ПДВ.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати