Виробництво ювелірних виробів: коли можна обійтися без РРО
14.08.2017 | 08:42
Ми ФОП на 3 групі єдиного податку, виробляємо і продаємо ювелірні вироби з давальницької сировини. Чи можемо ми працювати без РРО?

Відповідь: Тут слід проаналізувати термін «продукція власного виробництва».

Як відомо, п. 1 ст. 9 Закону про РРО дозволяє продавати продукцію власного виробництва в касі без РРО через оформлення касових ордерів. Але власне в законі такого терміна немає. Інший норматив — Закон України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» від 01.06.2000 р. № 1775-III (утратив чинність 28.06.15 р.) — визначає термін «виробництво (виготовлення)» як діяльність, пов'язану з випуском продукції, яка включає всі стадії технологічного процесу, а також реалізацію продукції власного виробництва. Не менш цікаву інформацію знаходимо в Порядку визначення продукції власного виробництва підприємств з іноземними інвестиціями, затвердженому постановою КМУ від 05.09.96 р. № 1061. Згідно з його п. 2 продукцією власного виробництва визнають продукцію, яку було повністю зроблено або піддано достатній переробці чи обробці підприємством із використанням власного або орендованого майна. Переробку чи обробку продукції фірмою визнають достатньою за виконання однієї з умов:

1) виготовлену продукцію класифікують в іншій тарифній позиції (на рівні перших чотирьох знаків цифрового коду Товарної номенклатури зовнішньоекономічної діяльності), ніж вироби й матеріали, придбані підприємством і використані ним для її виготовлення;

2) частка доданої вартості продукції під час її переробки або обробки становить не менш ніж 50%, якщо інше не передбачено законодавством. При цьому доданою вартістю є різниця між собівартістю продукції й вартістю використаних матеріалів, сировини, складових частин.

Окрім того, контролери називають продукцією власного виробництва ту, яку виробляє і реалізує власне підприємство в єдиному технологічному процесі з використанням власної або найманої робочої сили (див. лист ДПАУ від 14.02.07 р. № 1440/6/23-8019 і пп. 2.4.2 Оглядового листа ДПАУ від 06.07.09 р. № 14083/7/23-7017/572). До речі, на необхідності проведення товарів у єдиному виробничому процесі свого часу акцентували увагу й суди (див. постанову ВАСУ від 12.01.11 р. № К-24913/10 і постанову ВАСУ від 04.12.14 р. № К/9991/42697/12).

 

Окрім того, Держкомпідприємництва України у своєму листі від 13.11.09 р. № 14014 запропонував орієнтуватися на тлумачення «повного технологічного циклу виробництва», що міститься в ст. 1 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.95 р. № 481/95-BP. Так, під повним технологічним циклом виробництва розуміють сукупність приміщень, технологічного й іншого устаткування, що відповідають технологічним процесам, які забезпечують переробку сировини в продукцію, готову для реалізації кінцевому споживачеві, а також лабораторій, акредитованих органами виконавчої влади, уповноваженими відповідно до законодавства. Ураховуючи це, Держкомпідприємництва дійшов висновку: якщо суб'єкт господарювання провадить діяльність у сфері виробництва, у результаті якого утворюється продукція, що виготовляється й реалізується цим суб'єктом самостійно в повному технологічному циклі виробництва, то такий суб'єкт має право здійснювати реалізацію продукції власного виробництва без застосування РРО з дотриманням вимог п. 1 ст. 9 Закону про РРО. Тому для максимально повного врегулювання вашої ситуації радимо звернутися до контролерів для одержання індивідуальної податкової консультації (ст. 52 НКУ), якою ви будете користуватися під час провадження діяльності й оформлення розрахунків.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати