Вивіз сміття: коли спрацьовує касовий метод
08.11.2018 | 08:59
168 0 ПДВ
Наше підприємство займається вивозом твердих побутових відходів. За яких умов можна застосовувати касовий метод з ПДВ?

Відповідь: Згідно з оновленою позицією контролерів, викладеною в ІПК ДФСУ від 23.05.18 р. № 2290/6/99-99-15-03-02-15/ІПК, постачальник таких послуг має право нараховувати ПДВ за касою за умови, що вартість послуг із вивезення сміття включається до складу квартплати за утримання житла.

Якщо ж вартість вивозу сміття не входить до квартплати, а визначається окремо, то, на думку податківців, постачальникові потрібно нараховувати податкові зобов'язання й визнавати податковий кредит за правилом першої події. Так вони розуміють приписи п. 187.10 Податкового кодексу України (далі — ПКУ).
Водночас, якщо підприємство обслуговує бюджетні установи, податкові зобов'язання можна визнавати за касою на підставі іншої норми — п. 187.7 ПКУ. Адже тоді оплата надходить за рахунок бюджетних коштів. Однак на податковий кредит ця норма касовий метод не поширює. Деталі — у газеті «Все про бухгалтерський облік» за 2018 р. № 61 на стор. 26 і № 72 на стор. 8.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».
У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати