Визначення податкових зобов’язань при отриманні бюджетних коштів
25.10.2019 | 08:15
Пунктом 187.7 ПКУ передбачено, що датою виникнення податкових зобов’язань у разі постачання з оплатою за рахунок бюджетних коштів є дата зарахування таких коштів на банківський рахунок. Це право чи обов’язок? В ІПК № 1478/26-15-12-01-18/ІПК від 05.04.19 р. сказано про підтвердження того, що сплата за рахунок бюджетних коштів — наявність у договорі умови, що оплата здійснюється з відповідного рахунку Казначейства. У наших договорах постачання окремого пункту з такими умовами не виділено, але бюджетні рахунки 35… зазначені у реквізитах сторін договорів. Якою датою визначають наші податкові зобов’язання (постачання чи оплати на наш рахунок)? 

На відміну від визнання податкового кредиту, нарахування постачальником ПДВ-зобов’язань є його обов’язком (власне, зобов’язаннями). А тому передбачений п. 187.7 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) особливий порядок визначення дати виникнення ПДВ-зобов’язань  у разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів не є альтернативою постачальника у виборі дати виникнення зобов’язань з ПДВ: їх потрібно нараховувати за датою оплати на рахунок. При цьому п. 187.7 ПКУ не передбачено жодних додаткових вимог щодо підтвердження того, що оплата покупцем здійснюється за рахунок бюджетних коштів.

Тому формально операція має підпорядковуватися описаним у п. 187.7 ПКУ правилам у випадку відповідності її за суттю, а не за формою (як це «просувають» контролюючі органи в наведеній Вами ІПК, а також роз’ясненні в категорії 101.13 ЗІР).

Таким чином, на нашу думку, якщо в реквізитах сторін договору постачання зазначено бюджетний рахунок покупця, відкритий в органі Казначейства, Ваше підприємство має право нараховувати ПДВ-зобов’язання на дату отримання коштів від покупця на рахунок.

Однак, з огляду на наявні роз’яснення податківців, де вони зазначають, що «підтвердженням того, що товари/послуги оплачуються за рахунок бюджетних коштів, є наявність у договорі на поставку товарів/послуг умови, що оплата за поставлені товари/послуги здійснюються з відповідного рахунка Державного казначейства України», за відсутності такої дослівної умови в договорі постачання під час перевірки контролери можуть перетлумачити нарахування підприємством ПДВ-зобов’язань за касовим методом як помилку і застосувати штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних, складених у рамках постачання таких товарів/послуг.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені
response events!

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати