Взаємовідносини між ФОП: нюанси оподаткування
23.09.2019 | 08:22
ФОП 3 групи — платник єдиного податку — туристичний агент надає туристичні послуги також ФОП 2 групи. Чи є загроза для ФОП 2 групи працювати з ФОП 3 групи — платником єдиного податку?

Відповідно до пп. 2 п. 291.4 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) у другій групі платників єдиного податку можуть перебувати фізособи-підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

— не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10;

— обсяг доходу не перевищує 1,5 млн грн.

Тобто обмеження для фізосіб-другогрупників є лише в контексті того, що отримувачами їх послуг можуть бути тільки єдинники та/або звичайні фізособи.

Коло надавачів послуг на користь фізосіб-другогрупників ПКУ не обмежено.

Тому єдинник 2 групи має право отримувати від єдинника 3 групи туристичні послуги. Статус та система оподаткування надавача послуг для єдинника 2 групи загрози не становить.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені
response events!

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати