Як обліковувати компенсацію єдиного внеску від центру зайнятості
11.03.2021 | 08:00
Підкажіть, будь ласка, чи включати в доходи компенсацію єдиного внеску за робітників, яких працевлаштували від центру зайнятості?

Як ми зрозуміли із запитання, ваше підприємство отримує від центру зайнятості компенсацію єдиного внеску за новостворені робочі місця згідно з ч. 3 ст. 24 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.12 р. № 5067-VI. Тому під час відповіді виходитимемо саме з цього.

Фактично можна говорити, що в цьому разі маємо справу із цільовим фінансуванням для компенсації витрат, яких зазнало підприємство. Такий вид цільового фінансування у бухобліку згідно з п. 19 НП(С)БО 15 «Дохід» належить визнавати дебіторською заборгованістю з одночасним визнанням доходу. Тому заборгованість центру зайнятості з відшкодування підприємству витрат на сплату єдиного внеску в бухобліку можна показувати так: Дт 378 Кт 48 (запис роблять на дату отримання позитивного рішення про отримання обговорюваної компенсації) і одночасно з цим слід фіксувати в бухобліку дохід записом: Дт 48 Кт 718. 

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати