Як оподатковують матдопомогу колишньому працівнику — учаснику АТО
Колишній працівник — учасник АТО (є посвідчення учасника бойових дій) попросив оплатити його витрати на придбання штучного суглоба. Які податкові наслідки?

ВІДПОВІДЬ: Через те що на цей момент така фізособа не перебуває в трудових відносинах з підприємством, скористатися пільгою за пп. 165.1.19 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) не можна. Одначе в ПКУ є інші підстави для такої виплати без утримання податку на доходи та військового збору. Якщо кошти перераховуватимуть безпосередньо закладу охорони здоров'я, то діє пільга з пп. «а» пп. 170.7.4 ПКУ. Так, не входить до оподатковуваного доходу цільова благодійна допомога (далі — ЦБД), що надається резидентами — юридичними або фізичними особами в будь-якій сумі (вартості):

— закладам охорони здоров'я для компенсації вартості платних послуг з лікування платника податків або члена його родини першого ступеня споріднення, у т.ч. для придбання ліків (донорських компонентів, протезно-ортопедичних виробів, виробів медичного призначення для індивідуального користування інвалідів) у розмірах, що не перекриваються виплатами з фонду загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування*;

— протезно-ортопедичним підприємствам, реабілітаційним установам для компенсації вартості платних реабілітаційних послуг, технічних та інших засобів реабілітації, наданих платнику податків, визнаному у встановленому порядку інвалідом, або його дитині-інваліду, в розмірах, що не перекриваються виплатами з бюджетів і фонду загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування.

Докладніше про це читайте у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 109 за 2018 р. стор. 7.

* Наразі Закон України «Про загальнообов'язкове державне соціальне медичне страхування в Україні» знаходиться у стадії проекту (зареєстровано 25.01.17 р. за номером 4981/П). У зв'язку з цим на всю суму ЦБД на лікування поширюється пільга.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати