Як оподатковують ПДВ послуги комісіонера, надані за кордоном
 Комісійні послуги на закупівлю товарів: комітент — нерезидент, ми — комісіонер, постачальник — нерезидент. Ввезення на митну територію України не передбачається, а місце передачі товарів — Польща. Оскільки таке постачання не є об'єктом обкладення ПДВ, чи потрібно після такої операції здійснювати розподіл ПДВ кожного місяця з остаточним перерахунком ПДВ у кінці року?

Відповідь: Операції з придбання товарів у нерезидента без їх фактичного ввезення в Україну з подальшим постачанням іншому нерезиденту без фактичного вивезення, як ви правильно зазначили, не належать до обкладуваних ПДВ (п. 185.1 Податкового кодексу України, далі — ПКУ).

Їх обсяг не зазначають у рядку 5 податкової декларації з ПДВ, що підтверджує ІПК ГУ ДФС у Рiвненськiй областi від 16.04.18 р. № 1581/ІПК/17-00-12-01-05.
Тому такі обсяги не беруть участі в розрахунку частки використання товарів/послуг та необоротних активів в оподатковуваних/неоподатковуваних операціях, який здійснюють у таблиці 1 додатка Д7 до декларації з ПДВ. Отже, необхідності застосовувати положення ст. 199 ПКУ під час здійснення таких операцій немає. Відповідно, і річний перерахунок, вимоги стосовного якого висунуті в п. 199.4 ПКУ, платник ПДВ не здійснює.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».
У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати