Як оподатковують путівки на оздоровлення
Підприємство, яке є платником податку на прибуток, надає працівнику путівку на оздоровлення в межах України. Чи потрібно її обкладати військовим збором, ПДФО та ЄСВ? Як відобразити  такі витрати у бухобліку?

Відповідно до абз. 3 пп. 165.1.35 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) не включається до оподатковуваного доходу працівника вартість путівок на його (та/або членів його сім'ї першого ступеня споріднення) відпочинок, оздоровлення та лікування на території України, які надаються його роботодавцем — платником податку на прибуток безоплатно або зі знижкою (у розмірі такої знижки) один раз на календарний рік, за умови, що вартість путівки (розмір знижки) не перевищує 5 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року. Тобто для 2019 року вартісний поріг неоподатковуваності путівки — 20865 грн (4173 грн х 5).

Позаяк у випадку, що розглядається, вартість путівки зазначену межу не перевищує (9200 грн), її вартість податком на доходи та військовим збором не обкладається, однак включається до бази обкладення ЄСВ.

На користь цього свідчить і роз’яснення податківців в ІПК ДФС України від 19.02.18 р. № 673/6/99-99-13-02- 03-15/ІПК. Наш коментар до цього роз’яснення — у газеті «Все про бухгалтерський облік» №24 за 2018 рік на стор. 17.

У ф. № 1ДФ нарахування цього доходу відображають з ознакою «156».

Податок на прибуток

Вартість такої путівки підприємство-роботодавець не зможе включити до складу податкових витрат, оскільки в абз. 2 пп. 140.5.10 ПКУ на вартість такої путівки передбачено збільшувальне коригування бухфінрезультату.

ПДВ

Якщо путівку передають працівникові без оплати, то безкоштовна передача такої путівки у цілях ПДВ вважається її постачанням (п.185.1, пп. 14.1.191 ПКУ). Тож на дату передачі путівки працівникові роботодавець — платник ПДВ повинен нарахувати ПДВ-зобов’язання виходячи з мінімальної бази, що дорівнює ціні придбання путівки (п. 188.1 ПКУ).

Бухоблік

Вартість отриманих підприємством-роботодавцем від постачальників путівок відображають на субрахунку 331 «Грошові документи в національній валюті». Надходження путівок відображають проведенням: Дт 331 Кт 685.

Вартість виданої працівникові путівки списують на витрати залежно від того, в якому відділі, підрозділі (на якій дільниці) працює такий працівник, тобто відображають проводкою: Дт 23, 91, 92, 93 або 949 Кт 331.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені
response events!

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати