Як скласти РК до помилкової ПН, якщо замовник не показував податковий кредит
18.04.2018 | 16:30
235 0 ПДВ
Підприємство виконує ремонти доріг на основі договорів підряду із Службою автомобільних доріг. Служба — замовник, самостійний платник ПДВ. Підприємство реєструє податкові накладні та відображає податкові зобов'язання з ПДВ. Але Служба не користується податковим кредитом і не відшкодовує ПДВ. У грудні 2017 р. підприємство зареєструвало податкову накладну на завищену суму. Як у цьому разі скласти розрахунок коригування на зменшення? Чи можна оформити коригування на саме підприємство?

Відповідь: Як ми зрозуміли з вашого листа, замовником виконання договорів підряду є Служба автомобільних доріг. У разі якщо ви помилково склали податкову накладну на цю організацію, ви маєте право скласти розрахунок коригування. Водночас він буде складений на такого замовника.

Факт невідображення податкового кредиту замовником не впливає на порядок складання та механізм реєстрації розрахунку коригування за ст. 192 Податкового кодексу України . Про такий порядок, зокрема, ідеться у відповіді контролерів у категорії 101.23 Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу zir.sfs.gov.ua щодо ситуації з помилковим складанням податкової накладної: «У випадку помилкового складання податкової накладної на операцію з постачання товарів/послуг (складання двох податкових накладних на одну операцію з постачання товарів/послуг) та реєстрації їх в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН), платник податку, з метою виправлення допущеної помилки, має право згідно з п. 192.1 ст. 192 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі — ПКУ) скласти розрахунок коригування до помилкової (другої) податкової накладної. Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН покупцем (отримувачем) товарів/послуг, з дотриманням визначених термінів реєстрації».

Також звертаємо увагу: у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 34 за 2018 р. ми розповіли про нові правила заповнення розрахунків коригування до податкових накладних. Зокрема, ви дізнаєтеся про таке:

  • «дозволені» причини коригування;
  • складання розрахунку коригування на зміну кількості;
  • оформлення розрахунку коригування на зміну ціни;
  • порядок виписки податкового документу в разі одночасної зміни кількості та ціни;
  • відображення в розрахунку коригування повернення товару чи авансу;
  • можливі шляхи виправлення помилок у податкових накладних.

 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати