Як відобразити у складі витрат спожитий газ та транспортування
25.03.2020 | 08:21
Компанія з постачання газу надала рахунок на фактично вжиту кількість газу в поточному періоді (3,9 тис. куб. м), а компанія, яка займається транспортуванням газу, видала акт виконаних робіт на кількість 2,4 тис. куб. м на основі середньої за минулий рік, за умови здійснення перерахунок у жовтні. Як така різниця може вплинути на облік та як правильно включити ці суми до складу витрат?

Як ми зрозуміли із запитання, компанія, яка постачає газ, і компанія, яка займається транспортуванням газу, це дві різні юрособи. І вас бентежить те, що вони виставили вам різні об’єми газу (один раз, власне, за спожитий газ, другий — за його транспортування) за один і той самий звітний період. Тому будемо виходити саме з цього.

По-перше, цілком може бути нормально, що ці дві різні організації виставляють вам різні об’єми спожитого газу за один і той самий звітний період. Адже в них може бути різна методика його розрахунку. Однак якщо вас хвилює цей факт, то, як мінімум, ви можете уточнити такий нюанс у цих організацій. Бо без наявності договорів, які укладено з цими організаціями, чи конкретних умов постачання ми, на жаль, достеменно не скажемо, за рахунок чого може виникнути обговорювана різниця.

По-друге, у бухобліку, на наш погляд, до витрат мають потрапити ті суми, які виставлені вам відповідними організаціями (навіть якщо вони різняться). Тобто окремо у складі витрат відображаєте вартість спожитого газу й окремо витрати на його транспортування, виходячи з виставлених вам рахунку та акта виконаних робіт. Адже останні, по суті, повинні мати статус первинного документа, який підтверджує факт здійснення госпоперації (у цьому разі — використання газу).

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати