Яким актом списуються автомобільні запчастини
Яким актом списують запчастини на автомобільний і тракторний транспорт, якщо немає встановлених лімітів на них? Запчастини закуповуються лише за потреби і оприбутковуються на 207 рахунок.

Мінінфраструктури вважає, що з метою уникнення зловживань застосовувати норми витрат, палива затверджені наказом Мінтрансу України від 10.02.98 р. № 43 (далі — Норми № 43), потрібно обов’язково.

Цю точку зору відомства висловлено в листі Мінінфраструктури України від 29.01.18 р. № 900/25/10-18. Аналогічної думки й податківці — див. ІПК ДФСУ від 08.12.17 р. № 2912/6/99-99-15-01-01-15/ІПК.

Хоча формально застосування Норм № 43 обов’язкове лише для бюджетних, комунальних і державних підприємств.

З огляду на зазначене шлях найменшого супротиву — дотримання порядку, визначеного в Нормах № 43.

По-перше, у таблицях А.5—А.10.3 додатка А «Базові лінійні норми ви¬трат палива для автомобілів загального призначення» Норм № 43 наведено базові лінійні норми споживання пального Hs.

По-друге, надалі потрібно врахувати умови експлуатації автомобіля — за це відповідають спеціальні коефіцієнти (надбавки). Наприклад, вони дозволяють збільшити норматив для роботи в холодну пору року, для гірського рельєфу, міських умов тощо (р. ІІІ Норм № 43). Конкретні величини коефіцієнтів, які складаються в підсумковий показник Ке, та терміни їх дії встановлює керівник підприємства та затверджує наказом (розпорядженням) по підприємству.

Тож, дотримуючись Норм № 43, підприємство має право самостійно розрахувати коефіцієнти (надбавки).

Головне — правила застосування коефіцієнтів (надбавок) для розрахунку нормативних витрат пального мають бути прописані в наказі (розпорядженні, порядку тощо) по підприємству, тобто затверджені керівництвом. Про необхідність документального підтвердження умов використання авто для застосування коефіцієнтів говорить і Мінінфраструктури України в листі від 29.01.18 р. № 900/25/10-18.

Нагадаємо, що питанням, пов’язаним із автомобілем на підприємстві (у т.ч. і питанням нормування витрат палива), присвячено два спецвипуски газети «Все про бухгалтерський облік» № 27 та № 37 за 2018 рік.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі (1)

  • В питанні іде мова про запчастини, а Ви даєте відповідь про пальне. Щось не зрозуміло...

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати