З декрету в декрет, якщо оклад — мінімальна заробітна плата
Працівниця 4 січня принесе лікарняний по вагітності та пологах. Наразі вона вже перебуває у відпустці по догляду за дитиною до 3 років. У розрахунковому періоді доходу немає. Її оклад із січня 2021 р. дорівнює мінімальній з/п — 6 тис. Як вірно бути з нарахуваннями? Оклад 6 000 грн : 30,44 = 197,11 грн/день. 197,11 × 126 = 24 835,86 грн. Але, наприклад, у лютому в нас буде 197,11 × 28 = 5 519,08 грн, що менше за мінімальну з/п. Чи не потрібно в такому випадку дотягувати нарахування до розміру мінімальної з/п? А чи це стосується тільки ЄСВ?

Правильно буде нарахувати допомогу так, як ви і зазначаєте: 6000 грн ÷ 30,44 = 197,11 грн/день. І далі — 197,11 × 126 = 24 835,86 грн.

Однак для цілей справляння ЄСВ допомогу слід розділити пропорційно до кількості календарних днів у місяцях, на які вона припадає. І якщо в одному з місяців її сума буде менше від мінімальної бази нарахування ЄСВ (мінімальної зарплати), слід доплатити лише ЄСВ.

Допомогу до рівня мінімальної зарплати в місяці доплачувати не потрібно. Ця норма скасована ще 2017 року. Тепер у ст. 26 Закону № 1105 сказано, що сума допомоги по вагітності та пологах у розрахунку на місяць не повинна перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, з якої сплачувалися страхові внески до Фонду, та не може бути меншою за розмір допомоги, обчислений із мінімальної заробітної плати, установленої на час настання страхового випадку.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати