За якою формою складають фінзвіт юрособи-єдинники
15.02.2019 | 08:55
Наше підприємство в 2018 році було єдинником 3 групи. Наближаються терміни подання річної фінзвітності. Тому підкажіть, будь ласка, чи можемо ми обирати між складанням Фінзвіту суб'єкта малого підприємництва та Спрощеного фінзвіту суб'єкта малого підприємництва?

Відповідь: Ні, юрособи — єдинники 3 групи не можуть обирати, за якою формою складати фінзвіт. Безальтернативно вони повинні складати Спрощений фінзвіт суб'єкта малого підприємництва.

Виходячи зі сказаного в П(С)БО 25 «Фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва», Спрощений фінансовий звіт готують юрособи, які згідно з вимогами законодавства ведуть спрощений облік доходів і витрат. Відповідно до пп. 296.1.3 Податкового кодексу України юрособи-єдинники саме такий облік і ведуть. А якщо вже так, то вони складають Спрощений фінзвіт суб'єкта малого підприємництва в складі Балансу за ф. № 1мс і Звіту про фінансові результати за ф. № 2мс.
Виняток — випадок, коли відповідно до наказу про облікову політику єдинник веде облік і подає звітність за міжнародними стандартами. Тоді, керуючись П(С)БО 1, він подає повний пакет фінзвітності.
Про те, як СМП і СМіП складають фінзвіт, ми розповідали в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 10 за 2019 р.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».
У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати