Забезпечення під демонтаж врахували у вартості ОЗ: чи проводити податкові коригування
14.01.2020 | 09:40
Наша компанія веде облік та складає фінзвітність за МСФЗ. Ми придбали обладнання і на потенційні витрати з його демонтажу створили забезпечення (резерв). Як ми розуміємо, нам потрібно включити його до вартості такого основного засобу. Чи проводять у зв'язку з цим податкові коригування?

Запитання з редакційної пошти

ВІДПОВІДЬ: На наш погляд, якщо дотримуватися букви Податкового кодексу України (далі — ПКУ), то не потрібно проводити податкові коригування на суму створеного забезпечення (резерву), включеного до первісної вартості основного засобу (далі — ОЗ). Але запитання не є однозначним, а податківці схиляються до проведення збільшувального коригування фінрезультату. Тому пояснимо, що й до чого.

Куди включають створене забезпечення

Передусім зауважимо, що забезпечення, витрати на створення яких капіталізують у собівартості активів, з якими пов'язані відповідні забезпечення, за оціненою вартістю відносять саме до первісної вартості таких активів. Одним із таких забезпечень майбутніх витрат і платежів і є забезпечення під видатки на демонтаж, переміщення об'єкта ОЗ (§§ 16, 18 МСБО (IAS) 16 "Основні засоби"). Зобов'язання щодо таких витрат визнають та оцінюють відповідно до МСБО 37 (IAS) "Забезпечення, умовні зобов'язання та умовні активи". Тобто створення таких забезпечень відображають за дебетом активів і кредитом забезпечення зобов'язань (приміром, Дт 10 Кт 47), і їх включають до амортизованої вартості ОЗ.

<...>

Повна версія статті доступна передплатникам газети у № 4 за 2020 р. на стор. 5

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати