Заборгованість за авансовими звітами: два способи погашення
09.07.2018 | 14:10
Наша фірма хоче проводити розрахунки з працівниками, що були у відрядженні, не через касу. а безпосередньо перераховувати кошти на їхні платіжні картки. Чи правомірні наші розрахунки?

Відповідь: Змоделюємо ситуацію. Працівник поїхав у відрядження та поніс певні витрати, що не покрилися раніше виданим йому авансом. Після повернення він склав Звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт (далі — Звіт) за формою із наказу Мінфіну України від 28.09.15 р. № 841 у редакції наказу Мінфіну України від 10.03.16 р. № 350. До Звіту робітник долучив увесь пакет підтвердної документації. Причому це мають бути не копії, а оригінали документів — п. 12 р. ІІ Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон у редакції наказу Мінфіну України від 17.03.11 р. № 362.

Відповідно, у фірми виникла заборгованість за підзвітними сумами, яку треба виплатити колезі, за субрахунком 372 «Розрахунки з підзвітними особами». Закрити її можна двома способами.

Перший — видати готівку з каси фірми. У цьому випадку роблять бухгалтерську проводку
Дт 372 Кт 301 «Готівка в національній валюті».

Другий — перерахувати кошти на особисту (у т.ч. зарплатну) банківську платіжну картку працівника. Даний спосіб не містить законодавчих заборон. Головне, щоб подібна можливість була передбачена у договорі на банківське обслуговування платіжної карти. Тож, якщо банк не заперечує проти такої операції, то ви формуєте платіжне доручення з поміткою «Компенсація витрат на відрядження працівникові…» та вказуєте його прізвище, ім’я, по батькові. В обліку це фіксують так: Дт 372 Кт 311 «Поточні рахунки в національній валюті».

 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати