Загальний вихідний є робочим: як оплачувати
30.05.2019 | 08:24
Чи потрібно доплачувати за роботу у вихідні дні, якщо працівник працює 5 днів на тиждень із вихідними днями у середу та четвер, а субота та неділя в нього — робочі?

Ні, не потрібно.

Питання надання вихідних днів і залучення до роботи в ці дні регулюється ст.ст. 67—72 КЗпП. За загальним правилом (ст. 67) за п'ятиденного робочого тижня працівникам надаються два вихідних дні на тиждень, а за шестиденного робочого тижня — один вихідний день. 

Загальним вихідним днем є неділя. Другий вихідний день при п'ятиденному робочому тижні, якщо він не визначений законодавством, визначається графіком роботи підприємства, установи, організації, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) підприємства, установи, організації, і, як правило, має надаватися підряд із загальним вихідним днем. 

Водночас ст. 68 КЗпП установлено, що на підприємствах, в установах, організаціях, де робота не може бути перервана в загальний вихідний день у зв'язку з необхідністю обслуговування населення (магазини, підприємства побутового обслуговування, театри, музеї тощо), вихідні дні встановлюються місцевими радами. 

А ст. 69 КЗпП визначено, що на підприємствах, в установах, організаціях, зупинення роботи яких неможливе з виробничо-технічних умов або через необхідність безперервного обслуговування населення, а також на вантажно-розвантажувальних роботах, пов'язаних з роботою транспорту, вихідні дні надаються в різні дні тижня почергово кожній групі працівників згідно з графіком змінності, що затверджується власником або уповноваженим ним органом за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) підприємства, установи, організації.

Таким чином, якщо для працівника встановлено індивідуальні вихідні дні (наприклад, середа і четвер) через особливі режими роботи, то для такого працівника вихідними днями є саме такі середа і четвер, а не, наприклад, субота і неділя, як для інших працівників. І залучення такого працівника до роботи саме в середу і четвер тягне за собою дотримання виключних умов залучення до роботи у вихідні дні (ст. 71 КЗпП) і/або надання іншого дня відпочинку (з одинарною оплатою за роботу у вихідний), або подвійною оплатою (ст. 72 КЗпП). 

Зважайте: якщо у працівників індивідуальні вихідні дні, то й норму тривалості робочого часу для них слід також рахувати індивідуально. Норми тривалості робочого часу, зазначені, наприклад, у листі Мінсоцполітики від 08.08.18 р. № 78/0/206-18, на 2019 рік не годяться, і їх застосування може призвести до неправильного нарахування зарплати.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені
response events!

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати