Закриття торгової точки: чи можна звільнити продавчиню-декретницю
31.12.2020 | 08:00
ФОП закриває точку в магазині й певний час не провадитиме діяльності, але зараз у нього значиться майбутня декретниця. Підкажіть, будь ласка, як можна звільнити її, аби не було проблем? Хотілося б, щоб вона стала на облік у центрі зайнятості.

Аби не вдаватися до полеміки,  коротка відповідь буде такою: за ініціативою роботодавця — варіантів немає. Тільки за угодою сторін (при цьому з ініціативи співробітниці) чи за її власним бажанням (при цьому тепер це зробити найкраще, тому що під час карантину на облік беруть і призначають допомогу з першого дня). Чому так?

Відповідно до ст. 184 КЗпП звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років — ч. 6 статті 179), одиноких матерів за наявності дитини віком до 14 років або дитини з інвалідністю з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов’язковим працевлаштуванням. Обов’язкове працевлаштування зазначених жінок здійснюється також у разі їх звільнення після закінчення строкового трудового договору. На період працевлаштування за ними зберігається середня заробітна плата, але не більше трьох місяців з дня закінчення строкового трудового договору.

Погодьтеся, що цю норму не можна виконати, бо куди ви можете її працевлаштувати і як? Прийдете в сусідній магазин і попросите, аби взяли на роботу, оскільки так КЗпП вимагає? Тож домовляйтеся.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати